Delkom Group Sp. z o.o. właściciel Śląskie Centrum Komputerowe || tel.: (32) 270 24 15 || sklep@slaskiecentrumkomputerowe.pl ||
ul. Dworcowa 20, 44-100 Gliwice, woj. śląskie
|| NIP 6312500425

Reklamacje i zwroty

Śląskie Centrum Komputerowa dokłada wszelkich starań, aby oferowane produkty były jak najwyższej jakości. Wyrażamy nadzieję, że zakupione produkty będą spełniać Wasze oczekiwania i służyć zgodne z oczekiwanym okresem eksploatacji.

Wszelkiego rodzaju zapytania dotyczące nieprawidłowości w funkcjonowaniu zakupionych produktów powinny być zgłoszone w oparciu o regulamin i procedurę reklamacyjną.

Regulamin i procedura reklamacyjna

 1. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) Klient ma prawo do odstąpienia od umowy kupna sprzedaży zawartej na odległość bez podania przyczyny w przeciągu 10 dni od daty otrzymania towaru.
 2. Reklamacje należy zgłaszać pisemnie na adres sklepu ŚląskieCentrumKomputerowe.pl Sp. z o.o.  w Gliwicach przy ul. Dworcowa 20. Adres wysyłki towaru do naprawy: ŚląskieCentrumKomputerowe.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Dworcowa 20.
 1. Jeżeli po przejściu własności produktu na Kupującego stwierdzi on, że produkt posiada wady fizyczne lub jest niezgodny z umową, Kupujący może skorzystać ze świadczeń gwarancyjnych bezpośrednio w punktach serwisowych wskazanych przez Gwaranta lub przeprowadzić procedurę reklamacyjną z tytułu Gwarancji za pośrednictwem ŚląskieCentrumKomputerowe.pl Sp. z o.o.  (dotyczy produktów objętych gwarancją producent).
 2. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas dostawy kupujący powinien wypełnić „formularz reklamacyjny” dostępny poniżej lub właściwym punktem serwisowym Gwaranta (dotyczy produktów objętych gwarancją producenta lub dystrybutora).
 3. O dalszych krokach postępowania w przypadku reklamacji zgłoszonej do ŚląskieCentrumKomputerowe.pl Sp. z o.o. , kupujący informowany jest na bieżąco przez ŚląskieCentrumKomputerowe.pl Sp. z o.o.  drogą e-mailową lub telefonicznie. Reklamacje rozpoznawane są przez ŚląskieCentrumKomputerowe.pl Sp. z o.o.  w terminie 14 dni od dnia ich zgłoszenia.
 4. Po uzyskaniu potwierdzenia ze strony ŚląskieCentrumKomputerowe.pl Sp. z o.o. , Klient winien przesłać na własny koszt zakwestionowany produkt do sklepu ŚląskieCentrumKomputerowe.pl Sp. z o.o. w Gliwicach przy ul. Dworcowej 20 wraz z dowodem zakupu oraz wypełnioną kartą gwarancyjną. ŚląskieCentrumKomputerowe.pl Sp. z o.o. nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 5. Transport zwrotny reklamowanych produktów z tytułu gwarancji za pośrednictwem ŚląskieCentrumKomputerowe.pl Sp. z o.o. odbywa się na zlecenie i koszt ŚląskieCentrumKomputerowe.pl Sp. z o.o. za pośrednictwem firmy kurierskiej. 
 6. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają przepisy prawa cywilnego oraz ustaw konsumenckich.

Regulamin i procedura zwrotów

 1. Sklep Internetowy ŚląskieCentrumKomputerowe.pl zastrzega sobie prawo do zmiany cen na niektóre artykuły oraz wycofania niektórych artykułów ze sprzedaży, dlatego nie potwierdzone zamówienia złożone poprzez formularz kontaktowy, nie są podstawą do reklamacji.
 2. Odbierając zamówiony towar, Kupujący zobowiązany jest sprawdzić stan przesyłki oraz jej zgodność z zamówieniem. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia lub niezgodności z zamówieniem, Kupujący zobowiązany jest w ciągu 48 godzin skontaktować się z przedstawicielem sklepu internetowego ŚląskieCentrumKomputerowe.pl.
 3. Kupującemu przysługuje prawo anulowania zamówienia oraz możliwość zwrotu zakupionego towaru w terminie 10 dni od daty otrzymania przedmiotu zamówienia, bez podania przyczyny (obowiązuje data potwierdzenia otrzymania przesyłki).
 4. Zwrot zamówionego towaru, następuje na koszt Kupującego.
 5. Sprzedający zobowiązuje się zwrócić Kupującemu należność za zwracany towar pomniejszoną o koszt dostarczenia towaru do odbiorcy, uwidoczniony na dołączonym do przesyłki potwierdzeniu nadania, w terminie 7 dni od otrzymania przesłanej do kupującego i podpisanej przez kupującego korekty faktury zakupowej.

Zwrotom nie podlegają

 1. nagrania audialne i wizualne oraz zapisane na nośnikach programy komputerowe po usunięciu przez Kupującego ich oryginalnego opakowania,
 2. materiały eksploatacyjne do urządzeń komputerowych: tusze, tonery, papier do drukarek i urządzeń kopiujących itp. chyba, że nie spełniają parametrów określonych w ich specyfikacji,
 3. inne towary, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub które ulegają szybkiemu zepsuciu.

Newsletter


Dowiedz się o różnych ofertach i promocjach!

Nasze atuty


Szybka dostawa
14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności